Back to top

Študijné cesty

V dňoch 13. až 17. februára 2023 absolvovalo 78 žiakov našej školy (žiaci 1., 2., 3. ročníka) lyžiarsky kurz v Lazoch pod Makytou. Ubytovanie bolo v hoteli František. Výcvik prebiehal v 6 skupinách v lyžiarskom stredisku Kohútka v Českej republike. Naši študenti v popoludňajších hodinách využívali hotelový bazén. Súčasťou denného programu bola prechádzka na čerstvom vzduchu spojená s guľovačkou. Vo večerných hodinách si žiaci overovali svoje vedomosti v rôznych súťažiach, ktoré si veľmi obľúbili.
15. 2. 2023
Dňa 15.decembra 2022 žiaci V. D, IV. SM, III. SM a I. A tried sa zúčastnili exkurzie v Budapešti. Boli očarení s krásnym výhľadom z hradu, monumentalitou a dokonalosťou Baziliky svätého Štefana, slávnostnou vianočnou atmosférou mesta , nádherným večerným osvetlením atď. Budapešť je ako rozprávkové mesto....
21. 12. 2022
Dňa 15.12.2022 sa triedy I.SM, I.B, III.SG, III.D a IV.SG zúčastnili poznávacieho zájazdu v hlavnom meste Rakúska. Navštívili významné pamiatky. Pozreli si zimné sídlo Habsburgovcov, rodisko Istvána Széchenyiho, vstúpili do Stephansdomu a potom pokračovali v ceste po Kärtnerstrasse. Videli aj hotel Sacher, budovu Opery a Burgringen, sochu Márie Terézie, Múzeum výtvarných umení a Prírodovedecké múzeum. Mali možnosť navštíviť budovu rakúskeho parlamentu, odtiaľ sa dostali na Radničné námestie. Na tamojšom trhovisku strávili niekoľko hodín, mohli ochutnať rakúske vianočné gastronomické špeciality a obdivovať honosnú sviatočnú výzdobu. Vyvrcholením dňa bola návšteva zámku Schönbrunn. Študenti sa „vyšplhali“ aj na Gloriette, do parku letného sídla Habsburgovcov, dokonca sa tam konala aj improvizovaná guľovačka. Na remeselníckom jarmoku na nádvorí hradu si ľudia vyberali spomedzi nádherných vianočných darčekov a obdivovali prekrásne vyzdobené budovy a vianočný stromček. Domov došli až večer, a to v pravej vianočnej nálade, obohatení o množstvo zážitkov.
19. 12. 2022