Back to top

Aktuális hírek

Iskolánk 2026. június 25-én nagyszabású sportnapot szervezett a sporttagozatos diákok részére, amellyel az újkori olimpiai játékok megalakulásának (1896. június 23.) évfordulója előtt tisztelegtünk. A rendezvény fényét emelte, hogy elfogadták a meghívást a 2024/2025-ös tanévben végzett, immár öregdiákjaink is. A versenyek színvonalas díjait és elismeréseit a Csallóközi Olimpiai Klub támogatásának köszönhetően biztosítottuk.

A díjakat iskolánk igazgatója, Mgr. Szabó László és iskolánk testnevelő tanára, Szabó Zsuzsanna adták át. Mindketten szeptemberben kezdik meg jól megérdemelt nyugdíjas éveiket, így a rendezvény egyben a hálatelt búcsúzás pillanata is volt.

A sportnapon külön méltattuk az igazgató úr munkásságát, aki pontosan 20 évvel ezelőtt hívta életre a sportiskolai képzést. Intézményünk egyedülálló mérföldkő a hazai oktatásban, hiszen ez az egyetlen olyan magyar nyelvű oktatási intézmény Szlovákiában, amely ilyen jellegű képzést biztosít. Ennek köszönhetően az elmúlt két évtizedben több száz tehetséges magyar sportoló kapott lehetőséget arra, hogy anyanyelvén tanulhasson és fejlődhessen. Ugyancsak tisztelettel adóztunk tanárnőnk munkája előtt, akit pályafutása során mindvégig mély alázat és hivatástudat jellemzett a szakmája iránt.

A diákok négy sportágban – futsalban, kosárlabdában, röplabdában és kézilabdában – mérték össze erejüket. A mérkőzéseket kivételesen magas szakmai színvonal, sportszerűség és hatalmas küzdőszellem jellemezte.

Eredmények:Futsal –1. hely- I.SM

                                 2. hely-III. SM

                                3. hely-II. SM

                                   4.hely-2024/2025 végzett diákok

                 Röplabda- 1.hely-2024/2025 végzett diákok

                                   2.hely-III.SM

                                   3.hely- I.SM

                                   4. hely-II. SM

               Kosárlabda- 1.hely-II. SM

                                    2.hely-I. SM

                                    3.hely-2024/2025 végzett diákok

                                    4. hely- III.SM

 

26. 6. 2026

A tavalyi dunakanyari kirándulás sikere után idén is elérkezett a pillanat, hogy az iskola kifejezze háláját azoknak a diákoknak, akik tehetségükkel és szorgalmukkal öregbítették az intézmény hírnevét. 2026. május 11-én a csoport különleges utazásra indult: úti célunk ezúttal az „osztrák Dunakanyar”, a világörökség részét képező Wachau-völgy volt. Ez a nap nem csupán a látnivalókról szólt, hanem a közösségről és a jól megérdemelt jutalomról is, hiszen a résztvevők – elismerésük jeléül – teljesen térítésmentesen vehettek részt a programon.
Az utazás első állomása Melk városa volt. Az ódon utcákon szinte érezni lehetett a múlt leheletét a gondozott, patinás épületek között. A városka nyugalma és szépsége tökéletes felvezetése volt a napnak, de az igazi kaland még csak ezután következett.

Dürnsteinbe érve fizikai kihívás várta a csapatot: célul tűzték ki a híres várrom meghódítását. A meredek ösvényen felfelé haladva mindenki izgatottan várta, hogy láthassa azt a helyet, ahol egykor a legendás Oroszlánszívű Richárd király raboskodott. A fáradozásért azonban fejedelmi kárpótlás járt: a várból eléjük táruló panoráma minden képzeletet felülmúlt. A Duna kanyarulata, a völgy falvai és a teraszos szőlőültetvények látványa megmutatta a környék igazi arcát, a diákok pedig hosszan élvezhették a lenyűgöző kilátást.
A napot Krems festői városában zártuk, ahol egy könnyed séta keretében mindenki átélhette az osztrák kisváros utánozhatatlan hangulatát. Jó volt látni az arcokon az őszinte örömöt és az elégedettséget.
Ez a kirándulás nemcsak szép emlék marad, hanem remélhetőleg fontos visszajelzés is diákjaink számára: a befektetett munka, a versenyeken való helytállás és az iskola iránti elkötelezettség mindig meghozza a gyümölcsét.
 
18. 6. 2026

Iskolánkban június 9-én Természettudományi versenyen vettek részt az élelmiszeripari-minőségellenőr és sportmenedzser szakon tanuló diákok. A díjazás során külön lettek értékelve a kémia és biológia tesztfeladatok.

Sportmenedzser szak:

1. helyezett: Katona Máté (II.SM)

2. helyezett: Szimeth Jázmin (II.SM)

3.helyezett: Kiss Rebeka (II.SM)

17. 6. 2026
Körültekintő szervezést követően, június elsején sportdélutánt tartottunk kollégiumunkban. Vidám, közös sportolás, különböző csapatjátékok várták diákjainkat az iskola tornatermében, majd az est befejezéseként, kötélhúzásra került sor a csapatok között. Nagy sikere volt az eseménynek, a nevetés és a jókedv jellemezte az együttlétet. A nap zárásaként a résztvevők elfogyasztották a ,,második‘‘ vacsorájukat és a finom süteményeket. Köszönjük az együttlétet, köszönjük Mikovics Ivánnak a segítségét a szervezésben, köszönjük a csapatok tagjainak közreműködését, a kollégium diákjainak, hogy közösen szurkoltak és tették emlékezetessé ezt az estét!
17. 6. 2026
Hegedűs Tobias, a dunaszerdahelyi Középfokú Sportiskola 2. osztályos tanulója, 2026. június 11-én
részt vett a „Poznaj slovenskú reč” verseny 46. évfolyamának országos döntőjében , Modoron. A 3.
évfolyamos gimnáziumi diákok mezőnyében kiemelkedő sikert ért el és ezüstsávos besorolást
szerzett, ami kiváló elismerése tudásának és képességeinek. Gratulálunk!
15. 6. 2026
Egressy Zoltán: 4x100
 
A Komáromi Jókai Színház művészeinek előadásában néztük meg diákjainkkal a sportolókról, de nem csak a  sportról szóló, Egressy Zoltán: 4x100 című színpadi játékát.
Gyorsan pörgő események mutatták meg, hogy a szakmai és magánéleti konfliktusokon keresztül, hogy vezet az út az áhított cél, azaz az  olimpiai részvétel eléréséhez.
Érdekes és sokatmondó előadás volt, jó volt megnézni!
29. 5. 2026
További cikkek
Bemutatkozó kisfilm az iskolánkról

Egyéb hírek

17. 6. 2026
15. 6. 2026
29. 5. 2026
29. 5. 2026
28. 5. 2026
27. 4. 2026
Feliratkozás Középfokú Sportiskola Dunaszerdahely RSS csatornájára