Iskolánk 2026. június 25-én nagyszabású sportnapot szervezett a sporttagozatos diákok részére, amellyel az újkori olimpiai játékok megalakulásának (1896. június 23.) évfordulója előtt tisztelegtünk. A rendezvény fényét emelte, hogy elfogadták a meghívást a 2024/2025-ös tanévben végzett, immár öregdiákjaink is. A versenyek színvonalas díjait és elismeréseit a Csallóközi Olimpiai Klub támogatásának köszönhetően biztosítottuk.
A díjakat iskolánk igazgatója, Mgr. Szabó László és iskolánk testnevelő tanára, Szabó Zsuzsanna adták át. Mindketten szeptemberben kezdik meg jól megérdemelt nyugdíjas éveiket, így a rendezvény egyben a hálatelt búcsúzás pillanata is volt.
A sportnapon külön méltattuk az igazgató úr munkásságát, aki pontosan 20 évvel ezelőtt hívta életre a sportiskolai képzést. Intézményünk egyedülálló mérföldkő a hazai oktatásban, hiszen ez az egyetlen olyan magyar nyelvű oktatási intézmény Szlovákiában, amely ilyen jellegű képzést biztosít. Ennek köszönhetően az elmúlt két évtizedben több száz tehetséges magyar sportoló kapott lehetőséget arra, hogy anyanyelvén tanulhasson és fejlődhessen. Ugyancsak tisztelettel adóztunk tanárnőnk munkája előtt, akit pályafutása során mindvégig mély alázat és hivatástudat jellemzett a szakmája iránt.
A diákok négy sportágban – futsalban, kosárlabdában, röplabdában és kézilabdában – mérték össze erejüket. A mérkőzéseket kivételesen magas szakmai színvonal, sportszerűség és hatalmas küzdőszellem jellemezte.
Eredmények:Futsal –1. hely- I.SM
2. hely-III. SM
3. hely-II. SM
4.hely-2024/2025 végzett diákok
Röplabda- 1.hely-2024/2025 végzett diákok
2.hely-III.SM
3.hely- I.SM
4. hely-II. SM
Kosárlabda- 1.hely-II. SM
2.hely-I. SM
3.hely-2024/2025 végzett diákok
4. hely- III.SM
































